۸۳ هزار معتاد شناسنامه‌دار در آذربایجان‌شرقی

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:متاسفانه در استان آذربایجان شرقی ۸۳ هزار نفر معتاد شناسنامه دار در دام استفاده از مواد مخدر افتاده اند که در مراکز ترک اعتیاد تحت کنترل و درمان هستند.باید برای آگاه سازی خانواده ها با هدف سلامت سازی جامعه از وجود مواد مخدر که منجر به از بین رفتن […]

  

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:متاسفانه در استان آذربایجان شرقی ۸۳ هزار نفر معتاد شناسنامه دار در دام استفاده از مواد مخدر افتاده اند که در مراکز ترک اعتیاد تحت کنترل و درمان هستند.باید برای آگاه سازی خانواده ها با هدف سلامت سازی جامعه از وجود مواد مخدر که منجر به از بین رفتن […]

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:متاسفانه در استان آذربایجان شرقی ۸۳ هزار نفر معتاد شناسنامه دار در دام استفاده از مواد مخدر افتاده اند که در مراکز ترک اعتیاد تحت کنترل و درمان هستند.باید برای آگاه سازی خانواده ها با هدف سلامت سازی جامعه از وجود مواد مخدر که منجر به از بین رفتن اراده جوانان و انحراف جامعه به سمت آسیب های اجتماعی است، تلاش مجاهدانه صورت گیرد.کشور ما در راه مبارزه با مواد مخدر ۴۰۰ هزار شهید و جانباز تقدیم کرده است  و بیشترین کشفیات مربوط به کشور ایران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تراب محمدی صبح امروز در دیدار با مدیران مراکز ترک اعتیاد استان ضمن تجلیل از شهدای مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: با تدوین کارشناس منظم، برنامه هدفمند و علمی و با همکاری اساتید دانشگاهی توانسته ایم در زمینه به نتایج بسیار رضایت بخشی در زمینه پیشگیری و کنترل مواد مخدر در استان دست یابیم.

وی با اشاره به شناسایی هزار و ۱۲۷ نوع مواد مخدر در کشور گفت: متاسفانه افراد سودجو با اهداف مختلف مالی، سیاسی و اجتماعی جوانان را فریب می دهند و آنها را در تاریکی و سردرگمی ناشی از مصرف مواد مخدر فرو می برند که متاسفانه جای تاسف دارد. در استان آذربایجان شرقی با ۸۳ هزار نفر جمعیت، معتادان دارای شناسنامه در دام سوء مصرف مواد مخدر افتاده و در مراکز ترک اعتیاد تحت کنترل و درمان هستند.

وی بر رسانه و فرهنگ سازی صحیح در جهت آگاه سازی خانواده ها در خصوص اثرات خطرناک اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی تاکید کرد و گفت: در راستای آموزش خانواده ها نسبت به وجود مواد مخدر که منجر به نابودی جامعه می شود، با هدف ایجاد جامعه سالم: اراده جوانان و انحراف جامعه به سمت آسیب های اجتماعی است، لذا باید همت مجاهد به کار گرفته شود.

محمدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است، ادامه داد: مقام معظم رهبری شخصا بر عملکرد شورای مبارزه با مواد مخدر کشور نظارت داشتند و دغدغه مبارزه با اعتیاد و غیره را بسیار دارند. معضلات اجتماعی و ما مدیران و دولتمردان باید مانند آنها مراقب این آسیب هایی باشیم که جوانان کشورهای اسلامی را تهدید می کند.معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی بر نقش موثر آموزش و پرورش در راستای آموزش دانش آموزان و خانواده های آنان در پیشگیری از اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی تاکید کرد و افزود: اصلاح جامعه وظیفه سنگین نظام آموزشی کشور است. مالک آن است و تلاش بیشتری در این زمینه می طلبد.

امیر رنجبر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تشکر از مسئولان مراکز درمان سوء مصرف مواد و کاهش آسیب های اجتماعی گفت: بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر و ماده ۱۵ معتاد حتی معتاد است. اگر به مرکز درمانی مراجعه نکند، این جرم است و باید این مراکز پس از ورود، اقدامات درمانی را برای او به عنوان یک بیمار آغاز کنند.

وی افزود: کشورمان ۴۰۰ هزار شهید و جانباز در مبارزه با مواد مخدر ارائه کرده است که بیشتر کشفیات مربوط به ایران است.

رنجبر گفت: با داروهای سنتی درمان وجود دارد، اما به دلیل گسترش داروهای مصنوعی وضعیت نگران کننده است. بنابراین نیازمند مشارکت و گفت‌وگو در حوزه درمان و حمایت اجتماعی هستیم.

در این جلسه از آثار و فعالیت های دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدر استان تجلیل شد.

دسته بندی: جامعه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد