مهاجرت تحصیلی در سوئیس

یکی از راه های مهاجرت به سوئیس تحصیل است. تحصیل در سوئیس نیز یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. هزینه تحصیل در این کشور کم و سیستم آموزشی آن از کیفیت بالایی برخوردار است. این روش مهاجرت نسبت به سایر روش ها ساده تر است و بنابراین تقاضای آن بیشتر است. […]

  

یکی از راه های مهاجرت به سوئیس تحصیل است. تحصیل در سوئیس نیز یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. هزینه تحصیل در این کشور کم و سیستم آموزشی آن از کیفیت بالایی برخوردار است. این روش مهاجرت نسبت به سایر روش ها ساده تر است و بنابراین تقاضای آن بیشتر است. […]

یکی از راه های مهاجرت به سوئیس تحصیل است. تحصیل در سوئیس نیز یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. هزینه تحصیل در این کشور کم و سیستم آموزشی آن از کیفیت بالایی برخوردار است. این روش مهاجرت نسبت به سایر روش ها ساده تر است و بنابراین تقاضای آن بیشتر است.

سوئیس از سیستم آموزشی بولونیا استفاده می کند و تحصیل برای شهروندانش رایگان و اجباری است. در سوئیس می توانید به زبان انگلیسی در دانشگاه های بین المللی تحصیل کنید. اما به طور کلی زبان آموزش در این کشور شامل آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانیایی است.

باید به این نکته توجه کنید که تحصیل اجباری در مدارس سوئیس ۹ ساله است. آموزش مدرسه شامل دوره ابتدایی ۴ تا ۶ ساله و دوره متوسطه ۳ تا ۵ ساله است. تحصیل در دبیرستان در این کشور اجباری نیست و حدود ۳ تا ۴ سال طول می کشد.

دبیرستان های علمی و فنی و حرفه ای شرایط متنوعی دارند و هر یک طیف وسیعی از دانش آموزان را آموزش می دهند. دانش آموزان از سراسر جهان نیز می توانند در مدارس بین المللی این کشور تحصیل کنند.

برخی از مدارس شبانه روزی مهاجرت عبارتند از:

  1. مدرسه INSTITUT AUF DEM ROSENBER در سنت گالن
  2. مدرسه HOVHALPINES INSTITUT FTAN در Graubünden
  3. مدرسه بین المللی بریتانیا در مونتانا
  4. مدرسه TOPFFER LYCEE در ژنو
  5. مدرسه INSTITUT LA GRUYERE در Gruyère

تحصیل سوئیس

مهاجرت به سوئیس و تحصیل در دانشگاه های آن

کشور سوئیس شرایط مختلفی را برای مهاجرت به دانشجویان خارجی فراهم کرده است که یکی از آنها اخذ ویزای تحصیلی می باشد.برای مهاجرت به این کشور دانشجویان باید قبل از دریافت ویزای تحصیلی از یکی از دانشگاه های آن کشور نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

دانشگاه های زیادی در این کشور وجود دارد که در دسته های استانی، فدرال، علمی کاربردی، فنی و حرفه ای طبقه بندی می شوند. اگر دانشگاه خصوصی باشد فقط خدمات فوق لیسانس ارائه می دهد.

برای تحصیل در سوئیس و  در رشته هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی، باید تعدادی از قوانین و الزامات تعیین شده توسط دولت آن کشور را رعایت کنید. در دانشگاه های سوئیس، طبق گفته بولونیا، طول دوره لیسانس ۳ سال، فوق لیسانس ۲ سال و دکترا ۴ سال است. سه بهترین دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در این کشور وجود دارد که عبارتند از:

موسسه فناوری فدرال سوئیس

یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس که در رتبه هفتم جهان قرار دارد، موسسه فناوری فدرال است. برای مهاجرت به سوئیس باید قبل از اخذ ویزای تحصیلی از این دانشگاه پذیرش بگیرید. این موسسه غیر انگلیسی در بین ۱۰ دانشگاه برتر اروپا قرار دارد و هر ساله دانشجویان زیادی را می پذیرد.

دانشگاه فناوری در سال ۱۸۵۵ در زوریخ سوئیس تأسیس شد.این گواهی میزان سپرده بانکی شما برای هزینه های تحصیل را نشان می دهد. شما می توانید در سه نوع دانشگاه در سوئیس تحصیل کنید. بسته به نوع دانشگاه، هزینه تحصیل در سوئیس نیز متفاوت است. به همین دلیل هزینه تحصیل در مقطع مورد نظر باید بر اساس نوع دانشگاه تعیین شود.

اگر قصد تحصیل در مدارس بین المللی سوئیس را دارید باید بدانید که این نوع مدارس خصوصی بوده و هزینه تحصیل در آنها بین ۵۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ یورو می باشد. برای کسانی که قصد تحصیل در مقاطع بالاتر مانند لیسانس و فوق لیسانس را دارند، هزینه شهریه متفاوت است.

اگر دانشگاه دولتی باشد سالیانه ۸۰۰ تا ۱۳۰۰ یورو برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید به دانشگاه پرداخت شود. برای مقطع کارشناسی ارشد باید سالانه حدود ۱۶۰۰ یورو پرداخت شود.

معمولا هزینه تحصیل در مقطع دکترا در سوئیس به صورت بورسیه می باشد. همچنین بسته به نوع دانشگاه، دانشجو ممکن است کمک مالی دریافت کند. دانشجویان دکتری در این مرحله باید کار علمی انجام دهند و بابت آن دستمزد دریافت خواهند کرد.

دانستن این هزینه ها می تواند برای کسانی که قصد مهاجرت از طریق ادامه تحصیل را دارند مفید باشد.

 

دسته بندی: مهاجرت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد