مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۳۰ درصد اعضای کتابخانه های عمومی استان از قشر کودک و نوجوان هستند و راه اندازی بخش نوجوانان با ارائه خدمات ویژه برای این گروه از اولویت های این اداره کل است. خدیجه معصومی، اظهار کرد: کتابخانه مرکزی آذربایجان غربی، با زیربنای ٨هزار و ۵۰۰متر مربع، […]

  

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۳۰ درصد اعضای کتابخانه های عمومی استان از قشر کودک و نوجوان هستند و راه اندازی بخش نوجوانان با ارائه خدمات ویژه برای این گروه از اولویت های این اداره کل است. خدیجه معصومی، اظهار کرد: کتابخانه مرکزی آذربایجان غربی، با زیربنای ٨هزار و ۵۰۰متر مربع، […]

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: بیش از ۳۰ درصد اعضای کتابخانه های عمومی استان از قشر کودک و نوجوان هستند و راه اندازی بخش نوجوانان با ارائه خدمات ویژه برای این گروه از اولویت های این اداره کل است.

خدیجه معصومی، اظهار کرد: کتابخانه مرکزی آذربایجان غربی، با زیربنای ٨هزار و ۵۰۰متر مربع، بزرگترین مرکز اشاعه اطلاعات استان آذربایجان غربی و یکی از ۱۲ کتابخانه مرکزی در سطح کشور با بیش از پانزده هزار عضو فعال – شامل ۱۳ هزار عضو کودک و نوجوان، ۴۰۰نفر عضو بخش نابینایان و کم بینایان و بیش از ۲۰۰ نفر عضو ناشنوایان و کم شنوایان و… است.

او ادامه داد: این کتابخانه با ارائه خدمات مختلف فرهنگی ترویجی میزبان عموم و اقشار مختلف است و در سال گذشته بیش از ۱۲۰ هزار جلد کتاب توسط عموم از این کتابخانه به امانت گرفته شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تصریح کرد: بیش از یک میلیون و ۵۰۰هزار منبع اطلاعاتی در کتابخانه های عمومی استان در موضوعات متنوع وجود دارد و بیش از ۶۵ هزار نفر در سطح استان در ۷۶ کتابخانه عمومی نهادی عضو هستند.

گفت: بیش از ۳۰ درصد اعضای کتابخانه های عمومی استان از قشر کودک و نوجوان هستند و راه اندازی بخش نوجوانان با ارائه خدمات ویژه برای این گروه از اولویت های این اداره کل در فاز آتی بازطراحی کتابخانه مرکزی با حمایت استاندار محترم است و تاکنون دو فاز از روند بازطراحی این کتابخانه اجرا شده است.

او ادامه داد: کتابخانه های عمومی به دلیل دارا بودن شبکه گسترده مردمی و مخاطبان جویندگان کار، از ظرفیت این شبکه، برای توسعه کسب و کارها و در نهایت رشد اقتصادی کشور استفاده می کنند و با آموزش و مهارت افزایی و برپایی نمایشگاه دستاوردهای صاحبان کسب و کارهای خرد، از آنها حمایت می کنند.

معصومی ضمن قدردانی از عنایت ویژه استاندار به حوزه فرهنگ و کتابخانه های عمومی گفت: طی سفرهای استانی استاندار آذربایجان غربی، حدود ٨ هزار متر مربع به فضای کتابخانه ای در استان افزوده می شود که منجر به ارتقای سرانه فضای کتابخانه های عمومی در استان آذربایجان غربی می شود.

تخصیص اعتبارات جهت تجهیز بخش های ناشنوایان و نابینایان در سالن های مطالعه

محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی در این بازدید ضمن تأکید بر لزوم وجود منابع به روز و کافی به ویژه برای اقشار خاص در کتابخانه مرکزی گفت: با اجرای پویش ها و استفاده از ظرفیت عموم، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان می‌تواند، نسبت به جمع آوری کتاب‌های مازاد مردم اقدام کرده و این کتاب‌ها را در کتابخانه‌های عمومی در اختیار علاقه مندان قرار دهد و این روند باید در چهارچوب مشخص تداوم داشته باشد.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: به روز رسانی خدمات و تجهیز بخش های کتابخانه مطابق ذائقه و نیازمندی های مخاطبین، باید اولویت کار باشد.

او هم چنین با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری نسخ خطی به عنوان شناسه هویتی استان گفت: با بررسی زیرساخت ها و برنامه ریزی، جمع آوری و حفظ و نگهداری اسناد و نسخ خطی باید به صورت متمرکز انجام شود.

طی این بازدید، استاندار آذربایجان غربی در خصوص صدور دستورات لازم جهت تخصیص اعتبار لازم جهت تجهیز سالن های مطالعه، افزایش منابع بخش ناشنوایان و کم شنوایان، خرید دستگاه چاپگر بریل بخش نابینایان و کم بینایان و …. قول مساعد داد.

دسته بندی: جامعه, فرهنگ و هنر برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد