راه های مهاجرت به هلند

در اکثر موارد شرایط مهاجرت به هلند بسیار شبیه به شرایط مهاجرت در اکثر کشورهای پذیرنده مهاجرت بوده و از نظر شرایط زندگی مساعد است و شامل راه ها و روش های مختلفی می باشد که هر کدام بسته به شرایط افراد دارای مزایا و معایبی هستند. از میان گزینه های موجود می توان راه […]

  

در اکثر موارد شرایط مهاجرت به هلند بسیار شبیه به شرایط مهاجرت در اکثر کشورهای پذیرنده مهاجرت بوده و از نظر شرایط زندگی مساعد است و شامل راه ها و روش های مختلفی می باشد که هر کدام بسته به شرایط افراد دارای مزایا و معایبی هستند. از میان گزینه های موجود می توان راه […]

در اکثر موارد شرایط مهاجرت به هلند بسیار شبیه به شرایط مهاجرت در اکثر کشورهای پذیرنده مهاجرت بوده و از نظر شرایط زندگی مساعد است و شامل راه ها و روش های مختلفی می باشد که هر کدام بسته به شرایط افراد دارای مزایا و معایبی هستند.
از میان گزینه های موجود می توان راه های مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و کار را به عنوان گزینه های عمومی و مناسب با شرایط مالی اکثر افراد معرفی کرد. هزینه مهاجرت به هلند از طریق این روش ها نسبت به سایر روش های خاص تر مانند سرمایه گذاری در هلند کمتر است و متقاضیان می توانند با توجه به شرایط، الزامات و نکات مهم در این زمینه ها مناسب ترین اقدامات را انجام دهند.

راه های مهاجرت به هلند

مهم ترین نکته در مهاجرت انتخاب مناسب ترین روش با توجه به شرایط و قابلیت های متقاضی است و این امر تنها با آگاهی کافی از روش های مهاجرت به هلند محقق می شود. به طور خلاصه این روش ها شامل موارد زیر می باشد که در ادامه به بیان مهمترین نکات و شرایط آن می پردازیم.
مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی و همچنین روش های خاص تری مانند مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران از مهم ترین گزینه های موجود در این زمینه است که هر کدام با توجه به شرایط و پیش نیازهای متفاوتی اجرا می شوند.مهاجرت تحصیلی به هلند
برای اکثر متقاضیان مهاجرت به هلند به ویژه جوانان، ساده ترین راه ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور است. این روش زمانی مطلوب به نظر می رسد که اعتبار بالا و هزینه های معقول تحصیل در مراکز آموزشی این کشور را در نظر بگیریم.

پیش نیازهای مهاجرت تحصیلی به هلند

از جمله پیش نیازهای اخذ ویزای تحصیلی هلند در دانشگاه های این کشور می توان به دانش زبان انگلیسی (آیلتس ۶ در مقطع کارشناسی، آیلتس ۶٫۵ برای کارشناسی ارشد و آیلتس ۷ در مقطع دکتری)، سوابق تحصیلی و علمی، اثبات بد بودن اشاره کرد. سابقه و البته داشتن یکی از مدارک مالی و توانایی پرداخت شهریه دانشگاه های پذیرفته شده و هزینه های جاری زندگی در هلند. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور به طور متوسط ​​۱۰۰۰۰ یورو در سال است که البته شامل شرایط ویژه ای مانند تخفیف یا کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان مستعد بیشتر بدون منابع مالی کافی می شود.

ذکر این نکته ضروری است که این روش یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت به هلند نیست و دانشگاه های معروف هلند فقط افراد با توانایی های بالا را می پذیرند اما از نظر مالی ایده آل است. در این مرحله افراد به عنوان محقق حرفه ای در هلند استخدام می شوند، بنابراین این دسته از دانشجویان مشمول شهریه نمی شوند.

همچنین یکی از ایده آل ترین راه های مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در هلند، برای افراد زیر ۱۸ سال، تحصیل در مدارس دولتی یا خصوصی این کشور است که برای بسیاری از والدین جالب است که می توانند خود یا یکی از آنها ارائه دهند. بستگان آنها که شهروند هلند هستند آنها را به عنوان سرپرست دانش آموزان و در نتیجه شرایط مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به هلند را تضمین می کند.

شرایط کار در هلند در طول تحصیل
برای دانشجویان عمومی که از روش مطالعه استفاده می کنند، در صورت داشتن مجوز کار از اداره کار هلند، حداکثر ۱۶ ساعت کار در طول هفته مجاز است و افراد می توانند بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل و زندگی در هلند را پوشش دهند. به این ترتیب همچنین، کار تمام وقت دانشجویان در ماه های ژوئن، جولای و آگوست قانونی است.

پس از پایان دوره تحصیلی، اقامت فارغ التحصیلان دانشگاه های هلند تا یک سال قابل تمدید است و در صورتی که افراد موفق به یافتن شغل در این مدت شوند، ویزای آنها از ویزای تحصیلی به ویزای کار تغییر می کند. و می توانند روند مهاجرت به هلند و اخذ اقامت دائم را ادامه دهند.این کشور را (پس از گذراندن ۵ سال کار و پرداخت مالیات برای زندگی در هلند) از این طریق به پایان برسانند.مهاجرت کاری به هلند
شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار یکی از روش های ترجیحی برای مهاجرت به هلند است و عموماً داوطلبان می توانند به راحتی ویزای کار هلند را از طریق پیشنهاد شغلی دریافت کنند و در صورت عدم وجود شهروند هلندی در موقعیت مورد نظر خود قرار گیرند. آشنایی بیشتر با انواع ویزای کار هلند جزئیات و شرایط مهاجرت به هلند را از این طریق روشن خواهد کرد.
ویزای کاری کوتاه مدت

ویزای کار کوتاه مدت هلند برای افرادی در نظر گرفته شده است که دارای مهارت های کاری عمومی یا تخصصی هستند و به دنبال مهاجرت دائم به هلند نیستند و قصد دارند برای مدت کوتاهی از فرصت های کاری و مالی موجود در هلند استفاده کنند. این نوع ویزا وارد عمل می شود. این ویزا معمولا بر اساس یک فراخوان برای کار کوتاه مدت برای دوره های کوتاه ۳ تا ۶ ماهه صادر می شود و نوعی ویزای کار فصلی محسوب می شود.

ویزای کاری کارت آبی

ویزای بلو کارت هلند ویزایی است که متقاضیان با ارسال دعوتنامه کاری از یک کارفرمای هلندی موفق به دریافت آن شده اند. این نوع ویزای کاری که عمدتاً مختص افراد دارای تحصیلات عالی دانشگاهی و سابقه کاری خاص می باشد، یکی از بهترین راه های مهاجرت به هلند به شمار می رود، زیرا در اکثر موارد شرایط قانونی و مزایای شغلی این نوع کار وجود دارد.

ویزای کار GVVA

برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، مانند ایران، ویزای GVVA در بازه های زمانی ۳ ماهه صادر می شود که تا سه سال قابل تمدید است. این ویزا مانند اکثر ویزاهای کاری هلند نیاز به دعوت نامه از یک کارفرمای هلندی دارد و متقاضیان می توانند در این مورد درخواست خود را ارسال کنند.

ویزای کار MVV

این نوع ویزای کار هلند که در واقع یک ویزای اقامت موقت هلند است برای افرادی در نظر گرفته شده است که دعوتنامه رسمی از کارفرما در هلند ندارند اما با توجه به تخصص و توانایی کاری آنها این احتمال وجود دارد که بتوانند در مدت زمان مشخص شده در ویزای اقامت خود کار کنند، کار پیدا کنند. این روش با توجه به اینکه این نوع ویزا به دعوت نامه بستگی ندارد یکی از راحت ترین راه ها برای مهاجرت کاری ایرانیان به هلند می باشد.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هلند یکی از امن ترین و آسان ترین راه ها برای مهاجرت به هلند است. البته این روش بیشتر برای افراد با منابع مالی بالا مناسب است و فرصت های مختلفی از جمله خرید ملک، ثبت شرکت، راه اندازی کسب و کار و راه اندازی استارت آپ را فراهم می کند.در خصوص شرایط مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت، علاوه بر سرمایه اولیه (مثلا هزینه اولیه ثبت شرکت در هلند حدود ۱ میلیون یورو) طرح های توجیهی اقتصادی مورد تایید دولت هلند و انجام کار تعهدات و پرداخت مالیات و بیمه در دوره حداقل پنج سال برای تکمیل فرآیند مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت دائم در این کشور مورد نیاز است.

در مورد ایجاد یک استارت آپ خلاقانه و یا خرید ملک در هلند، تقریباً همین پیش نیازها برای اخذ اقامت دائم در این کشور مورد نیاز است و متقاضیان باید به این شرایط کلی و جزئیات هر روش مهاجرت توجه کافی داشته باشند.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

ازدواج اتباع کشورهای دیگر با اتباع هلندی یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به هلند است و این افراد معمولا پس از سه سال اقامت هلند را دریافت می کنند.

شرایط مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق اخذ پناهندگی یکی از سخت ترین روش هاست و با توجه به درج متغیرهای زیادی در خصوص شرایط و راه های پذیرش افراد به عنوان پناهنده در هلند، تعیین چارچوب و قوانین مشخص برای آن غیرممکن است.به طور خلاصه این روش مهاجرت به هلند یا سایر کشورها توجه افرادی را به خود جلب می کند که از نظر شرایط سیاسی، مذهبی یا اجتماعی شرایط نامناسبی را در کشور خود تجربه کرده اند و دولت هلند می تواند چنین افرادی را پذیرش پناهنده در نظر بگیرد.

مهاجرت از طریق ویزای الیت

ویزای الیت برای افرادی در نظر گرفته شده است که در زمینه هنر و ورزش معتبر هستند. این دسته از افراد معمولاً از نظر مالی و شغلی خودکفا هستند و به راحتی در هلند یا هر کشور دیگری با شرایط زندگی مساعد به عنوان مهاجر پذیرفته می شوند.

ساده ترین راه برای مهاجرت به هلند

شاید بتوان ساده ترین روش مهاجرت را با اخذ ویزای الیت یا ویزای افراد برجسته در دو رشته هنری و ورزشی معرفی کرد، اما همانطور که در توضیح این نوع مهاجرت توضیح داده شد، این روش برای افراد خاصی مناسب است و می باشد. یک روش کلی در نظر گرفته نمی شود.

بنابراین از بین روش های عمومی باید مناسب ترین روش مهاجرت به هلند انتخاب شود و روش های تحصیلی و کاری با توجه به اینکه برای عموم قابل استفاده است مناسب ترین به نظر می رسد. روش مهاجرت به هلند از طریق تحصیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا شرایط درخواست ویزای تحصیلی هلند هم برای همسر و هم فرزندان متقاضی مهیا می باشد.

دسته بندی: مهاجرت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد