در گزارشی اشاره شده که بادیگاردها (محافظان) « ولادیمر پوتین» رئیس جمهوری روسیه هنگام سفرهای خارجی او مدفوع‌اش را جمع آوری کرده و به روسیه باز می‌گردانند. به گزارش سنور به نقل از بیزینس اینسایدر، به نظر می‌رسد این کار تلاشی برای جلوگیری از کشف جزئیات در مورد سلامتی او توسط جاسوسان اطلاعاتی خارجی باشد. […]

  

در گزارشی اشاره شده که بادیگاردها (محافظان) « ولادیمر پوتین» رئیس جمهوری روسیه هنگام سفرهای خارجی او مدفوع‌اش را جمع آوری کرده و به روسیه باز می‌گردانند. به گزارش سنور به نقل از بیزینس اینسایدر، به نظر می‌رسد این کار تلاشی برای جلوگیری از کشف جزئیات در مورد سلامتی او توسط جاسوسان اطلاعاتی خارجی باشد. […]

در گزارشی اشاره شده که بادیگاردها (محافظان) « ولادیمر پوتین» رئیس جمهوری روسیه هنگام سفرهای خارجی او مدفوع‌اش را جمع آوری کرده و به روسیه باز می‌گردانند.

به گزارش سنور به نقل از بیزینس اینسایدر، به نظر می‌رسد این کار تلاشی برای جلوگیری از کشف جزئیات در مورد سلامتی او توسط جاسوسان اطلاعاتی خارجی باشد.

این ادعا در گزارشی از «رجیس جنته» و «میخائیل روبین» کارشناسان امور روسیه ارائه شده است. بر اساس گزارشی از دو روزنامه نگار تحقیقی بادیگاردهای پوتین هنگام سفر او به خارج از کشور مدفوع‌اش را جمع آوری می‌کنند.

این ادعا را «رجیس جنته» نویسنده دو کتاب درباره روسیه و «میخائیل روبین» که به مدت ۱۳ سال مسائل روسیه را پوشش داده است در گزارش پنجشنبه برای نشریه خبری فرانسوی «پاریس مچ» بیان کردند. بر اساس این گزارش مسئولیت جمع آوری مدفوع پوتین بر عهده سرویس حفاظت فدرال روسیه است بخشی که وظیفه حفاظت از پوتین و سایر مقام‌های دولتی را بر عهده دارد.

به گفته «جنته» و «روبین» هر بار که پوتین نیاز به رفتن دارد یک مامور سرویس حفاظت فدرال مدفوع او را در یک بسته تخصصی قرار می‌دهد تا بتوان آن را در یک چمدان به روسیه بازگرداند.

آن دو نوشته‌اند که چنین جمع آوری مدفوعی در جریان سفر پوتین به فرانسه در تاریخ ۲۹ مه ۲۰۱۷ میلادی و در جریان سفر اکتبر ۲۰۱۹ میلادی او به عربستان سعودی نیز رخ داده بود.ویدئویی که در طول سفر پوتین به فرانسه در سال ۲۰۱۹ گرفته شده شش مرد کت و شلوارپوش از همراهان پوتین را نشان می‌دهد که وی را در توالت همراهی می‌کنند. یکی از آنان در حالی که کیف کوچکی در دست داشت در حال خروج از توالت دیده شد اگرچه مشخص نیست چه چیزی در آن وجود داشت. به نظر می‌رسد این تاکتیک تلاشی برای کاهش خطر کشف اطلاعاتی در مورد سلامتی پوتین توسط قدرت‌های خارجی است اطلاعاتی که می‌تواند در دی ان‌ای این مرد ۶۹ساله وجود داشته باشد.

«فریده رستمووا» روزنامه نگار با تایید این گزارش در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشته که از رویدادی مشابه در وین نیز آگاه است و به منبع دیگری اشاره می‌کند که می‌گوید بادیگاردهای پوتین سال‌ها این عمل را انجام داده اند.

در بحبوحه حمله روسیه به اوکراین گمانه زنی‌ها مبنی بر آن که پوتین حال جسمانی مساعدی ندارد و تحت درمان است بالا گرفت. کارشناسانی که با «بیزینس اینسایدر» صحبت کرده‌اند این گزارش‌ها را مورد تردید قرار داده و خاطرنشان کردند که هنوز هیچ مدرک معتبری مبنی بر ناخوشی پوتین وجود ندارد.

به گفته منابع آگاه دست کم دو نمونه از رهگیری مدفوع وجود دارد که به عنوان یک تکنیک اطلاعاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۱۶ میلادی یکی از ماموران شوروی سابق گفت که شواهدی را کشف کرده که نشان می‌دهد «جوزف استالین» با تجزیه و تحلیل مدفوع مائو رهبر وقت چین و دیگر مقام‌های ارشد چینی تلاش کرده تا جاسوسی کند.به گفته «تونی گراتی» کارشناس نظامی بریتانیایی در نمونه دیگری از جاسوسی مدفوع، جاسوسان بریتانیایی وسایل کثیفی را که توسط نیروهای شوروی در آلمان شرقی در طول جنگ سرد استفاده می‌شد غربال کرده و مورد ارزیابی قرار می‌دادند. به گفته او این بدان خاطر دلیل بود که اغلب به نیروهای شوروی دستمال توالت داده نمی‌شد و آنان به جای دستمال توالت از اسناد نظامی یا نامه‌های شخصی برای تمیز کردن خود استفاده می‌کردند.

او می‌گوید: «ارزیابی زباله‌های تمرینات و عملیات نظامی از جمله فضولات انسانی و بدتر از آن تکنیک ارزشمندی بود که گاهی اوقات جواهری از اطلاعات را تولید می‌کرد».

به گزارش «رویترز» در اوایل ماه فوریه «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه درخواست کرملین برای انجام آزمایش کووید-۱۹ پیش از ملاقات حضوری با پوتین را به دلیل ترس از استفاده از نتیجه آن آزمایش برای تجزیه و تحلیل دی ان‌ای خود رد کرده بود.

 

دسته بندی: بین الملل برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد