روش های اخذ اقامت در روسیه

روسیه یکی از کشورهایی است که اخیراً به‌دلیل نزدیکی آن به کشور ایران مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای مهاجرت به روسیه، می‌توانید از طریق روش‌های مختلف اقدام نمایید. در کل اگر شما هم به دنبال اقامت روسیه هستید پیشنهاد می کنم این مطلب را از دست ندهید. روش های مهاجرت به […]

  

روسیه یکی از کشورهایی است که اخیراً به‌دلیل نزدیکی آن به کشور ایران مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای مهاجرت به روسیه، می‌توانید از طریق روش‌های مختلف اقدام نمایید. در کل اگر شما هم به دنبال اقامت روسیه هستید پیشنهاد می کنم این مطلب را از دست ندهید. روش های مهاجرت به […]

روسیه یکی از کشورهایی است که اخیراً به‌دلیل نزدیکی آن به کشور ایران مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای مهاجرت به روسیه، می‌توانید از طریق روش‌های مختلف اقدام نمایید. در کل اگر شما هم به دنبال اقامت روسیه هستید پیشنهاد می کنم این مطلب را از دست ندهید.

روش های مهاجرت به روسیه

در این قسمت از مقاله روش های مختلف مهاجرت به روسیه را ارائه می دهیم.

  1. تحصیلات
  2. کار کنید
  3. ازدواج
  4. سرمایه گذاری
  5. پناهندگی

در این بخش لازم است در مورد تایید اقامت روسیه در بدو تولد فرزند مطالبی بیان شود. باید بدانید که روسیه از این قانون پیروی نمی کند و تولد فرزند در این کشور اجازه اقامت را در پی نخواهد داشت.

مهاجرت به روسیه از طریق ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به روسیه است. به طور کلی، این ویزا برای افراد تجاری صادر می شود و به آنها اجازه ورود به روسیه را می دهد. لطفا توجه داشته باشید که این نوع ویزا فقط برای یک دوره ۱ ساله معتبر است. ویزای سرمایه گذاری می تواند یک، دو یا چندگانه باشد.

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه از وزارت امور خارجه این کشور باید از نماینده منطقه یا دفاتر محلی خاص و یا از وزارت کشور درخواست شود. از ویزای تجاری می توان برای مقاصد غیر تجاری نیز استفاده کرد.

لطفاً توجه داشته باشید که وزارت امور خارجه روسیه پس از ۴۵ روز درخواست ویزای تجاری را بررسی می کند.این نوع ویزا همچنین برای خارجی هایی که برای مقاصد سرمایه گذاری وارد روسیه می شوند (به عنوان مثال: نمایندگان دولت های خارجی، اعضای هیئت های رسمی، بازدیدکنندگان از مبادلات فرهنگی یا ورزشی و غیره) صادر می شود.

برخی از گردشگرانی که قصد اقامت بیش از ۳۰ روز در روسیه را دارند نیز در برخی موارد از این نوع ویزا استفاده می کنند. این ویزا پس از اخذ آن ۱۲ ماه اعتبار دارد. با این حال، متقاضیان می توانند ویزای خود را حداکثر تا ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه تمدید کنند. لطفا توجه داشته باشید که اقامت بیش از ۳ ماه در این کشور به گواهی عاری از HIV نیاز دارد.

مهاجرت به روسیه از طریق اخذ ویزای کار و تخصص

یکی از راه های مهاجرت به روسیه کار و تخصص می باشد. راه های مهاجرت و کار به روسیه برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. برای مهاجرت کاری به روسیه به ویزای کار نیاز دارید. این ویزا به کارمندان خارجی شرکت های روسی اعطا می شود.

مدت اعتبار این ویزا از سه ماه تا یک سال با مجوز چند بار ورود می باشد. ویزای کار را می توان بر اساس مجوز، استخدام و دعوت نامه رسمی برای کار در روسیه صادر کرد.توجه داشته باشید که شرکت ارسال کننده دعوتنامه باید دارای تاییدیه استخدام اتباع خارجی باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

ویزای مهاجرت ازدواج نوع جدیدی از ویزا برای اتباع خارجی برای ورود به روسیه است. پس از ازدواج با یک روسی یا فردی که تابعیت روسیه دارد، افراد می توانند برای این ویزا اقدام کنند. جالب است که این قانون در اول ژوئن ۲۰۱۵ به تصویب رسیده است. این ویزا فقط برای خارجی هایی صادر می شود که با یک شهروند روسیه ازدواج می کنند. این ویزا به صورت رایگان صادر می شود و ۵ سال اعتبار دارد. دریافت کننده این ویزا هیچ گونه محدودیتی در زمینه کار، تحصیل و … نخواهد داشت.

برای دریافت این ویزا، فرد باید مدارک زیر را ارائه دهد:

گواهی از نیروی پلیس محلی در کشور مبنی بر اینکه داده های بدی وجود ندارد
داوطلب باید یک سری معاینات پزشکی لازم را انجام دهد.
متقاضی باید سند ازدواج ارائه دهد.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل و مهاجرت تحصیلی

یکی از راه های مهاجرت به روسیه مهاجرت از طریق تحصیل در روسیه می باشد. برای این منظور اخذ ویزای تحصیلی فدراسیون روسیه ضروری است.ویزای دانشجویی برای تمام مدت برنامه تحصیلی دانشجویی معتبر خواهد بود. این نوع ویزا یک بار ورود است. ویزای تحصیلی به دانشجویان تحصیلات یا دوره های زبان روسی اعطا می شود.

یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی روسیه، دعوت یا پذیرش تحصیل از دانشگاه یا مدرسه در روسیه می باشد. ویزای تحصیلی این کشور پس از صدور اولیه بین ۳ ماه تا یک سال اعتبار دارد و پس از آن دانشجو باید با توجه به مدت اقامت خود در این کشور مجددا این ویزا را تمدید کند. برای اقامت بیش از ۳ ماه، گواهی HIV مورد نیاز است.

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

این روش مهاجرتی به دلیل غیرقانونی بودن و فراز و نشیب های زیاد به افراد توصیه نمی شود. توصیه می شود در صورتی که قصد مهاجرت به روسیه را دارید روش های مطمئن و قانونی مهاجرت به این کشور را انتخاب کنید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

اخذ ویزای توریستی روسیه

ویزاهای مختلفی برای مهاجرت به این کشور صادر می شود. یکی از این ویزاها ویزای توریستی روسیه است. با ارائه مدارک خاصی می توانید این ویزا را دریافت کنید. ویزای توریستی روسیه دارای ویژگی های مختلفی است که در مورد آنها بحث شده است.برخی از این ویژگی ها در این قسمت از مقاله در اختیار شما قرار داده شده است. شما باید با مطالعه روش های مهاجرتی مختلف و ویژگی های هر کدام، مناسب ترین راه مهاجرت به روسیه را بیابید.

.

 

دسته بندی: مهاجرت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد