بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۶۴ سنت معادل ۱.۶۳ درصد کاهش یافت و به ۳۸ دلار و ۵۱ سنت در هر بشکه رسید.

  

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۶۴ سنت معادل ۱.۶۳ درصد کاهش یافت و به ۳۸ دلار و ۵۱ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۶۴ سنت معادل ۱.۶۳ درصد کاهش یافت و به ۳۸ دلار و ۵۱ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت برنت ۶۸ سنت معادل ۱.۶۵ درصد کاهش یافت و به ۴۰ دلار و ۵۵ سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز چهارشنبه حدود چهار درصد صعود کرده بودند.

ویوک دهار، تحلیلگر کالای بانک کامن ولث اظهار کرد: نوسان قیمت نفت به دلیل حساسیتش به دلار، همچنان ادامه خواهد داشت و دلار آمریکا حداقل به مدت چند روز آینده که شمارش آرا در آمریکا ادامه دارد، پرنوسان خواهد ماند.

معاملات نفت به دلار قیمت گذاری می شود و در زمان رشد قیمت دلار که خرید نفت را برای خریداران خارجی گرانتر می کند، کاهش پیدا می کند.

جو بایدن، نامزد دموکرات روز چهارشنبه پس از کسب برتری در ایالتهای ویسکانسین و میشیگان، اعلام کرد که به سوی پیروزی پیش می رود در حالی که ترامپ حملات چند جانبه ای را علیه شمارش آرا آغاز کرده است. با این حال شمارش فعلی آرا نشان می دهد که جمهوریخواهان کنترل سنا را بدست خواهند داشت در حالی که دموکراتها با فاصله اندک اکثریت در مجلس نمایندگان را خواهند داشت. تقسیم شدن مساوی کرسی میان جمهوریخواهان و دموکراتها در کنگره، پیشبرد اولویتهای ذکر شده در برنامه های انتخاباتی نظیر مبارزه با تغییرات جوی را برای بایدن دشوار خواهد کرد.

قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر انتظارات رو به رشد از احتمال به تاخیر افتادن برنامه افزایش تولید اوپک پلاس به میزان دو میلیون بشکه در روز از ژانویه با توجه به وضع قرنطینه های جدید و افت بیشتر تقاضا، حمایت شدند.

عامل دیگری که از بازار پشتیبانی کرد، کاهش بیشتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا بود که تحت تاثیر توقف تولید منطقه خلیج مکزیکو به دلیل وقوع طوفان زتا روی داد. ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته هشت میلیون بشکه کاهش یافت و صادرات هفتگی نفت آمریکا ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش داشت که بزرگترین کاهش از ژانویه بود و به حدود ۲.۳ میلیون بشکه در روز رسید و تولید نفت با ۶۰۰ هزار بشکه در روز کاهش، به ۱۰.۵ میلیون بشکه در روز رسید. با این حال تحلیلگران می گویند آمار ذخایر آمریکا کاملا مثبت نبود و ذخایر بنزین ۱.۵ میلیون بشکه رشد کرد در حالی که تحلیلگران کاهش ذخایر را پیش بینی کرده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، همزمان به گفته تحلیلگران ANZ Research، میانگین ترافیک بزرگراهها در فرانسه، ایتالیا و اسپانیا به پایینترین سطح از اواخر ژوئن کاهش پیدا کرده است که برای تقاضا برای بنزین خوب نیست. این امر احتمالا اوپک پلاس را برای به تاخیر انداختن افزایش برنامه ریزی شده تولید در ژانویه تحت فشار قرار می دهد.

دسته بندی: خبرهای اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد